Klinika za pediatrijo UKC Maribor prejela darilo

20. 01. 2012

Klinika za pediatrijo UKC Maribor je danes prejela prav posebno darilo podjetij Orbico, d.o.o. in M-Tehnika, d.d., ki sta v decembrski dobrodelni akciji ˝PODARIMO OTROŠKI NASMEH˝ združili moči pri zbiranju sredstev.  Z zbranim denarjem so Kliniki za pediatrijo darovali klimatske naprave (3 zunanje in 10 notranjih enot klimatskih naprav) za ambulantni center, ki bodo doprinesle k boljši opremljenosti prostorov ter izboljšale kakovost bivanja otrok in njihovih staršev v času hospitalizacije.

Vodja maloprodajnih aktivnosti podjetja Orbico, d.o.o. Eva Vesel je na začetku predstavila potek akcije z besedami: »Pri vsakem nakupu baterij Duracell smo del sredstev namenili v dobrodelne namene. Ob tem se zahvaljujem podjetju M-Tehnika za sodelovanje pri humanitarni akciji.«

Viktorija Kovač, direktorica marketinga v M-Tehnika, d.d. je ob tem povedala: »V skladu z našo vizijo, ki je usmerjena v zadovoljstvo ljudi z željo povečevanja kakovosti življenja tudi na družbeno-socialnem področju, smo se odločili za donatorsko akcijo za UKC Maribor. M-Tehnika se zaveda družbene odgovornosti v slovenskem prostoru zato želimo pomagati tudi k boljšemu počutju naših najmlajših kot tudi izboljšanju pogojev dela zaposlenih znotraj Klinike za pediatrijo na UKC Maribor. V M Tehniki verjamemo, da poslovni uspeh podjetja temelji tudi na premišljenih donatorskih akcijah, kot je trenutna, saj pomembno vplivamo na nadaljnji socialni razvoj naše družbe.«

Predstojnica Klinike za pediatrijo, doc. dr. Nataša Marčun Varda, dr. med., je skupaj s svojimi kolegi sestavila prioritetno listo nujnih potreb na oddelku, v okviru katere so se odločili za klimatizacijo ambulantnega centra: »Najprej bi se v imenu kolektiva Klinike za pediatrijo želela zahvaliti podjetju Orbico in M-Tehnika za dobrodelno pomoč v obliki nakupa nujno potrebnih klimatskih naprav. V prvi vrsti potrebujemo klimatizirane prostore ambulantnega centra, saj je v dopoldanskem času v teh prostorih obravnava bolnikov neznosna. Gre namreč za majhne, izredno vroče prostore, ki so obrnjeni na vzhodno stran, izolacije pa ni«.

od leve proti desni: Eva Vesel, Nataša Marčun Varda in Viktorija Kovač

Fotografije so last Fotolaboratorija UKC Maribor, zato vas prosim, da v primeru objave to tudi ustrezno navedete.