Delna prepoved obiskov v UKC Maribor

27. 12. 2022

Število okuženih s SARS CoV 2, gripo, RSV in drugimi respiratornimi virusi v regiji in Sloveniji ponovno narašča, zato v skrbi za zdravje pacientov in zaposlenih v UKC Maribor velja delna prepoved obiskov.

Obiski so sicer trenutno omogočeni na Oddelku za perinatologijo (porodnišnica), a so omejeni na eno zdravo odraslo osebo dnevno.

Na ostalih oddelkih v UKC Maribor velja prepoved obiskov. Obiski se dovolijo izjemoma in maksimalno eni zdravi osebi dnevno v naslednjih primerih:

• hospitaliziran mladoletnik,
  • hospitalizacije odraslih nad 7 dni,
  • obiski kritično bolnih in paliativnih pacientov ne glede na trajanje hospitalizacije ter
  • druge izjeme po presoji lečečega zdravnika.

Obiskovalci ne smejo imeti znakov ali simptomov, ki so sumljivi na okužbo s SARS CoV 2, gripo ali drugo okužbo dihal in morajo imeti nameščeno zaščitno masko. Vsaj pred vstopom v bolniško sobo in po izstopu si razkužijo roke.