Obvestilo o obiskih

14. 07. 2021

Zavedamo se, da so obiski bližnjih pomemben del zdravljenja, zato smo se, kljub neugodni epidemiološki situaciji, odločili, da pacientom, ki bodo hospitalizirani dlje kot tri dni, omogočimo obiske in sicer od ponedeljka, 19. 7. 2021, dalje med 16 in 17. uro.

Ker pa je zdravje pacientov naša največja prioriteta, smo morali sprejeti določene omejitve, s katerimi želimo minimalizirati nevarnost vnosa SARS CoV 2 med naše paciente.

Pacienta tako lahko obišče

• zgolj ena, najavljena oseba dnevno.

Kot obiskovalec pa morate:

• biti zdravi,
  • izpolnjevati pogoje PCT (preboleli ali cepljeni ali testirani),
  • in imeti ves čas pravilno nameščeno zaščitno masko, tako da le ta pokriva nos in usta,
  • ter skrbeti za higieno rok, tako da si vsaj pred vstopom v bolniško sobo in ob izhodu iz nje razkužiti roke.

Ob vstopu na oddelek bo osebje preverilo pogoje PCT, zato imejte s sabo dokazila (dokazilo o cepljenju, dokazilo o prebolevnosti, izvid PCR, ki ne sme biti starejši od 48 ur). Zaradi tehničnih omejitev naj dokazilo ne vsebuje samo QR kode.

Prosimo, da podprete naše napore v boju proti COVID 19 in upoštevate omejitve oziroma navodila. V nasprotnem vam žal obiska ne bomo mogli dovoliti.

V posebnih okoliščinah, ki ji narekuje pacientovo zdravstveno stanje, lahko lečeči zdravnik odloči drugače in dovoli obisk.

Želimo si, da se bo epidemiološka situacija izboljšala in bomo lahko v prihodnje obiske omogočili vsem.