Sprememba obravnav bolnikov UKC Maribor od 19. 10. 2020 dalje

16. 10. 2020

Spoštovani,

na podlagi trenutne epidemiološke situacije bo v UKC Maribor od ponedeljka, 19. 10. 2020 dalje prišlo do naslednjih sprememb obravnave bolnikov:

- USTAVITEV obravnav pacientov napotenih s stopnjo nujnosti »REDNO« in »HITRO« z izjemo:

1. preventivnih pregledov otrok in mladostnikov,

2. preventivnih storitev pri nosečnicah,

3. preventivnih pregledov delavcev,

4. nujnih pregledov operativnih gasilcev,

5. presejalnih programov za zgodnje odkrivanje predra­kavih sprememb in raka,

6. drugih preventivnih zdravstvenih storitev, katerih opu­stitev bi lahko imela negativne posledice za zdravje pacienta.

- IZVAJANJE vseh obravnav s stopnjo nujnosti »NUJNO« in »ZELO HITRO«, ONKOLOŠKE STORITVE, NOSEČNICE, PORODNICE, NOVOROJENCI IN PACIENTI S COVID 19.

Vljudno naprošamo bolnike, da ne kličejo telefonsko, saj bodo o spremembah terminov pravočasno obveščeni.

Hvala za razumevanje.