Novi ukrepi v UKC Maribor

12. 03. 2020

Zaradi poslabšanja epidemiološke situacije na državnem nivoju smo v UKC Maribor sprejeli dodatne ukrepe, ki stopijo v veljavo 13. 3. 2020:

• V UKC Maribor se v celoti ukinja elektivni (nenujni) kirurški program.
  • Izvajajo se le urgentni kirurški posegi in kirurški posegi pri karcinomskih pacientih.
  • V celoti se ukinjajo vsi neurgentni diagnostični in terapevtski postopki za ambulantne paciente, v celotnem UKC Maribor.
  • Izvajajo se le diagnostični in terapevtski postopki pri pacientih napotenih v UKC Maribor, s stopnjo nujnosti »nujno (1)«.
  • Za potrebe zdravljenja pacientov okuženih s Covid-19 se izprazni celotna stavba Klinike za ginekologijo, ki se preseli v 9. in 10. etažo Klinike za kirurgijo.
  • Zdravstveni kader (zdravniki, medicinske sestre, ostali zdravstveni in nezdravstveni kader), ki je opravljal delo na deloviščih, ki so začasno ukinjena, se razporedi na delovišča, kjer zdravstvenega kadra ni dovolj.
  • Od 16. 3. 2020 naprej se, do preklica, zaustavi izvajanje programa DORA in SVIT.
  • V ambulanti za ultrazvočni pregled kolkov pri dojenčkih bomo do preklica izvajali preglede samo v primeru, da je bilo ob predhodnem ultrazvočnem pregledu ugotovljeno, da gre za patološke kolke (kolki z oceno III, IV ali D). Ultrazvočno presejanje kolkov se do preklica ne bo izvajalo.