Dan odprtih vrat Centra za transfuzijsko medicino UKC Maribor, 6. 6. 2023

01. 06. 2023

V mesecu juniju obeležujemo tako 'Dan slovenskega krvodajalstva (4. 6. 2023)' kakor 'Svetovni dan krvodajalstva (14. 6. 2023)'. V ta namen bo, v torek 6. 6. 2023 med 8.00 in 17.00, svoja vrata za javnost odprl tudi Center za transfuzijsko medicino UKC Maribor, v sodelovanju z Rdečim Križem Slovenije, projektoma Društva študentov medicine Maribor – Epruvetka in Melita ter Fakulteto za zdravstvene vede, Univerze v Mariboru.

Splošni javnosti bodo ob dnevu odprtih vrat namenjena predavanja v prostorih Centra za transfuzijsko medicino (stavba 1, vhod 1A, klet) s pričetkom ob 10.30, in sicer 'Predstavitev 70-letnice krvodajalstva RKS' (Rdeči Križ Slovenije), 'Zdrava prehrana' (Klinična dietetičarka UKC Maribor) ter 'Krvodajalstvo' (projekt Epruvetka).

Zdravstveno osebje in študenti medicine bodo med 8.00 in 17.00 mimoidočim po želji opravljali meritve krvnega sladkorja, holesterola, določanje krvne skupine, ter jim nudili informacije na temo krvodajalstva, darovanja organov idr. Stojnice, kjer se bodo izvajale navedene aktivnosti bodo na dveh lokacijah - zelenica pred Urgentnim centrom in prostori Centra za transfuzijsko medicino (stavba 1, vhod 1A, klet). V primeru dežja bodo zunanje stojnice prestavljene v avlo kirurške stolpnice (stavba 1, vhod 1C, levo).

Obiskovalci pa se bodo lahko udeležili tudi vodenih ogledov in predstavitve Centra za transfuzijsko medicino med 8.00 in 17.00 po potrebi oz. želji obiskovalcev.