5. val Nacionalne raziskave o izkušnjah pacientov PREMs

15. 04. 2024

Nacionalni inštitut za javno zdravje - NIJZ bo od 8. aprila do 1. junija 2024 izvajal 5. val Nacionalne raziskave o izkušnjah pacientov z obravnavo v bolnišnici (PREMS – Patient Reported Experience Measures).

V raziskavo sta vključena oba univerzitetna klinična centra ter ostale bolnišnice oz. zdravstvene ustanove v Sloveniji, ki izvajajo hospitalno zdravljenje za vsaj eno izmed naslednjih zdravstvenih dejavnosti: splošna kirurgija, interna medicina, ginekologija ali porodništvo, ortopedija in onkologija.

V raziskavi lahko sodelujejo vsi pacienti, ki bodo v obdobju trajanja raziskave zaključili s hospitalno obravnavo (preko ene ali več noči) in bodo prejeli tudi pisemsko ovojnico z vabilom za sodelovanje.

Raziskave PREMs so popolnoma anonimne.