Sporočila za medije

Novinarska vprašanja

Novinarska vprašanja naslovite na spodaj navedeni elektronski naslov. V elektronskem sporočilu navedite kdo ste, iz katerega medija prihajate, kaj vas zanima in pripišite kontaktne podatke. Na vaša vprašanja vam bomo odgovorili v najkrajšem možnem času vsekakor pa zakonsko določenem roku.

Vsi predstavniki medijev se lahko za dodatne informacije obrnete na Center za odnose z javnostmi, marketing in informatiko (COJMI), ki upravlja odnose z mediji in ostalimi javnostmi

Komuniciranje o zdravstvenem stanju pacientov v UKC Maribor – pacientova pravica do zaupnosti

Na Center za odnose z javnostmi, marketing in informatiko (COJMI) UKC Maribor se večkrat obračate z vprašanji o zdravstvenem stanju posameznih pacientov z obrazložitvijo potrebe po informiranju širše javnosti. Ob tem vas opozarjamo, da po Zakonu o pacientovih pravicah (ZPacP), zaradi varovanja osebnih podatkov pacienta, ne dajemo informacij o njihovih zdravstvenih ali drugih osebnih podatkih, razen z njegovo privolitvijo ali privolitvijo svojcev pacienta.

V primeru, da vas zanimajo informacije o posameznem pacientu, pripeljanem in oskrbovanem v UKC Maribor, vas prosimo, da se obrnete na njegove svojce, saj UKC Maribor v tem primeru za dajanje izjav ni pristojen.

Sodelavka za odnose z javnostmi:

Špela Pavlin, univ. dipl. kom.

El. pošta: spela.pavlin@ukc-mb.si

GSM:051 / 309 798

Otroke bodo presenetili plezajoči Božički

Otroke na Kliniki za pediatrijo UKC Maribor bodo v petek, 19. decembra 2014 ob 12.30, razveselili plezajoči Božički.   Na pobudo in v organizaciji jamarjev iz Koroško Šaleškega jamarskega kluba Speleos - Siga se...več