Sporočila za medije

Novinarska vprašanja

Novinarska vprašanja naslovite na spodaj navedeni elektronski naslov. V elektronskem sporočilu navedite kdo ste, iz katerega medija prihajate, kaj vas zanima in pripišite kontaktne podatke. Na vaša vprašanja vam bomo odgovorili v najkrajšem možnem času vsekakor pa zakonsko določenem roku.

Vsi predstavniki medijev se lahko za dodatne informacije obrnete na Center za odnose z javnostmi, marketing in informatiko (COJMI), ki upravlja odnose z mediji in ostalimi javnostmi

Komuniciranje o zdravstvenem stanju pacientov v UKC Maribor – pacientova pravica do zaupnosti

Na Center za odnose z javnostmi, marketing in informatiko (COJMI) UKC Maribor se večkrat obračate z vprašanji o zdravstvenem stanju posameznih pacientov z obrazložitvijo potrebe po informiranju širše javnosti. Ob tem vas opozarjamo, da po Zakonu o pacientovih pravicah (ZPacP), zaradi varovanja osebnih podatkov pacienta, ne dajemo informacij o njihovih zdravstvenih ali drugih osebnih podatkih, razen z njegovo privolitvijo ali privolitvijo svojcev pacienta.

V primeru, da vas zanimajo informacije o posameznem pacientu, pripeljanem in oskrbovanem v UKC Maribor, vas prosimo, da se obrnete na njegove svojce, saj UKC Maribor v tem primeru za dajanje izjav ni pristojen.

Sodelavka za odnose z javnostmi:

Špela Pavlin, univ. dipl. kom.

El. pošta: spela.pavlin@ukc-mb.si

GSM:051 / 309 798

Punčke iz cunj za male bolnike v UKC Maribor

Maribor, 26. september 2014 – V okviru svetovnega dneva starejših bodo stanovalci Doma pod gorco posebej za male bolnike Kliniki za pediatrijo UKC Maribor ročno izdelali kar 29 punčk iz cunj. Otroci bodo unikatne punčke iz cunj...več