Poškodovani v balonarski nesreči pripeljani v UKC Maribor

24. 08. 2012

»V UKC Maribor smo sprejeli dva poškodovana moška stara med 50. in 60. letom, ki so ju iz UKC Ljubljana pripeljali s helikopterskim prevozom. Oba moška sta v precej kritičnem stanju, saj ima eden izmed njiju kar 60% opeklin po celem telesu. Drugi moški je imel malo manjše opekline ter dodatno pridružene poškodbe zlomov, hrbtenice in stopala. Oba pacienta sta trenutno v operacijski dvorani ob dveh ekipah naših strokovnjakov. Pacienta sta zaradi poškodb, ki sta jih utrpela, še vedno v življenjski nevarnosti«, je povedal Roman Košir, dr. med., predstojnik Urgentnega centra v UKC Maribor.