4. MEDNARODNI KONGRES ŠPORTNE MEDICINE

10. 10. 2012

Maribor, 9. oktober 2012 – Letos poteka že 4. mednarodni kongres, kjer bodo vrhunski strokovnjaki, pa tudi športniki sami, predstavili najpomembnejše tematike na področju športne medicine. V organizaciji Oddelka za ortopedijo UKC Maribor bo kongres potekal v petek, 12. 10. in soboto, 13. 10. 2012, v prireditvenem centru Hotela Habakuk (Pohorska ulica 59, Maribor). Poleg domačih strokovnjakov bodo na kongresu aktivno sodelovali tudi predavatelji iz ZDA, Velike Britanije, Hrvaške, Makedonije in drugod.

Na letošnjem kongresu bo izpostavljenih nekaj ključnih tem na področju športne medicine, in sicer regeneracija in prehranski dodatki v vrhunskem športu, novosti na področju zdravljenja mišičnih poškodb ter fizikalne terapije športnih poškodb. V okviru kongresa bodo potekale učne delavnice, kjer bodo pripravili usposabljanje nujne medicinske pomoči športnika na igrišču, delavnico pravilne športne prehrane ter praktično delavnico preprečevanja športnih poškodb. Na kongresu bodo aktivno sodelovali tudi naši vrhunski športniki: člani Nogometnega kluba (NK) Maribor, Iztok Čop, Primož Kozmus in drugi.

Ob tej priložnosti vas vljudno vabimo na okroglo mizo z naslovom

ORGANIZIRANOSTI ZDRAVSTVENEGA SISTEMA

ZA VRHUNSKE ŠPORTNIKE V SLOVENIJI

pod vodstvom športnega novinarja Iva Milovanoviča,

ki bo potekala v petek, 12. 10. 2012 s pričetkom ob 9.45

v Hotelu Habakuk.

Na okrogli mizi bodo sodelovali:

• dr. Matjaž Vogrin, dr. med., predsednik organizacijskega odbora kongresa,
  • Blaž Perko, direktor športa na Olimpijskem komiteju Slovenije,
  • Olga Franca, direktorica izvajanja zdravstvenih zavarovanj zavarovalnice Adriatic Slovenica,
  • Iztok Čop, olimpijski zmagovalec in svetovni prvak,
  • dr. Nada Rotovnik Kozjek, dr. med., strokovnjakinja na področju športne prehrane.

Po okrogli mizi bodo sodelujoči na voljo za novinarska vprašanja.

Več informacij o mednarodnem kongresu: www.sportsmedicinemaribor2012.com