Raziskovalna, publicistična in pedagoška dejavnost

Urgentni center je v razvoju. Kljub izjemnim delovnim obremenitvam pa zdravniki, ki so redno zaposleni, in tisti, ki so pri nas občasno, izvajajo strokovno pedagoško in raziskovalno dejavnost z uvajanjem novih organizacijskih in strokovnih sprememb z namenom nenehnega napredka pri delu za paciente. Smo učni oddelek za izvajanje pripravništva za zdravnike, prav tako za bodoče medicinske sestre, zato izvajamo del učnega procesa za Medicinsko Fakulteto v Mariboru in Fakulteto za zdravstvene vede v Mariboru ter Srednjo zdravstveno šolo v Mariboru. Smo nosilci izvajanja strokovnih tečajev temeljnih postopkov oživljanja (TPO) za vse zaposlene v UKC Maribor, izvajamo tudi strokovne tečaje oživljanja (ILS) za zdravnike in diplomirane medicinske sestre UKC Maribor.

(Tudi) Mladi zdravniki specializanti so izjemno aktivni v izvajanju strokovnih izobraževanj in tudi raziskovalnega dela.

Predstojnik oddelka je ustanovitelj in predsednik Zdravniškega društva ATLS Slovenija in tudi avtor strokovnih prispevkov v mednarodni strokovni literaturi. Med sedanjimi in bodočimi zdravniki so tudi inštruktorji mednarodnih tečajev ATLS in ALS, med sestrskim kadrom tudi inštruktorica mednarodnega tečaja ATCN za diplomirane medicinske sestre.