Natisni | A+ Aa BARVNA SHEMA
S strokovnostjo in prijaznostjo do zdravja.

Izobraževanje specializantov na Kliniki za kirurgijo

30.01.2019

Izobraževanje specializantov na Kliniki za kirurgijo v UKC Maribor je v preteklosti temeljilo na individualnem pristopu. Specializant kirurgije se je na ta način vključeval v delovni proces pod neposrednim nadzorom mentorja, pri čemer je osvojil znanja, ki so bila bodisi nujna za njegovo specifično specializacijo bodisi so sodila v okvir specialnih znanj mentorja. Z namenom standardizacije izobraževalnega procesa na Kirurški kliniki UKC Maribor je bil oblikovan koncept skupnega internega izobraževanja za specializante vseh kirurških strok. Cilji tovrstnega dodatnega skupinskega izobraževanja so usposabljanje specializantov za delo v kirurški ambulanti oz. mali operacijski dvorani (pridobivanje delovnih kompetenc), za samostojno odločanje pri pogostejših zahtevnejših kirurških patologijah (pridobivanje kompetenc odločanja) in za razvoj klinično-izobraževalne osebnosti (pridobivanje učnih kompetenc). Klinika za kirurgijo bo z doslednim nadgrajevanjem tematike ustvarila svoj nabor algoritmov odločanja pri pogostih kirurških stanjih.

VIDEO: VIDEO

RAZPREDELNICA:  RAZPREDELNICA (46 KB)

Telefonska centrala - informacije 02/321 1000 Nujna medicinska pomoč 112