slovenski jezik angleški jezik nemški jezik ruski jezik kitajski jezik Dostopnost Išči

Navodila za paciente in obiskovalce

19. 07. 2022

Uporaba zaščitne maske je v UKC Maribor obvezna za vse. Naročene paciente s povišano temperaturo in/ali znaki okužb dihal prosimo, da v prostore UKC Maribor ne vstopajo, temveč prej pokličejo v ambulanto/dejavnost, kjer so naročeni in upoštevajo njihova navodila. Ta navodila za paciente Urgentnega centra ne veljajo. Pacienti se testirajo na SARS CoV 2 pred sprejemom v bolnišnico in periodično med hospitalizacijo.

Zaradi trenutne situacije glede poteka epidemije virusa SARS-CoV-2 obiski v UKC Maribor do nadaljnjega niso dovoljeni. Obiski se izjemoma dovolijo po predhodnem dogovoru s predstojnikom oddelka.

Število spremljevalcev v Urgentnem centru je omejeno na 1 zdravo osebo, možno samo za spremstvo otrok in spremstvo dementnim/kognitivno oslabelim bolnikom oziroma starostnikom. Vljudno prosimo, da za ostale bolnike (z dokumentacijo) pustite svojo številko telefona, da vas bo osebje lahko po potrebi poklicalo.