Oddelek za REPRODUKTIVNO MEDICINO IN GINEKOLOŠKO ENDOKRINOLOGIJO

PREDAVANJA O NEPLODNOSTI ZA PACIENTE

Spoštovani,

statistični podatki kažejo, da je v evropskem prostoru neploden vsak šesti do sedmi par, kar pomeni, da imajo mnogi težave z zanositvijo. Zmanjšana plodnost in neplodnost lahko povzročata pri paru številne dileme, odprta vprašanja, dvome...

Pomembno je, da se seznanite z vzroki za neplodnost ter vsemi možnostmi in omejitvami zdravljenja neplodnosti, saj bo to pomembno prispevalo k prijaznosti in uspešnosti obravnave.

Vabimo Vas na predavanje o neplodnosti in razgovor o tej temi. Predavali vam bodo strokovnjaki iz Oddelka za reproduktivno medicino in ginekološko endokrinologijo, ki bodo ob koncu predavanj na voljo tudi za Vaša vprašanja. Na elektronski naslov ivf.mb@ukc-mb.si nam lahko vprašanja že vnaprej posredujete!

Srečanje je namenjeno neplodnim parom in vsem, ki jih to področje zanima. Predavanje bo potekalo

27. januarja 2020 od 18.00 do 20.00,

v predavalnici prim.dr. Zmaga Slokana, 16. nadstropje Klinike za kirurgijo, Univerzitetni klinični center Maribor.

Program:

1. Ugotavljanje vzrokov in zdravljenje neplodnosti.

2. Laboratorijski del postopkov oploditve z biomedicinsko pomočjo.

3. Psihološki vidiki obravnave neplodnosti.

4. Pogosta vprašanja neplodnih parov.

5. Vprašanja iz občinstva in odgovori strokovnjakov.

Vstop je prost, predhodna prijava ni potrebna.

Veselimo se srečanja z vami!

Izr. prof. dr. Milan reljič, dr. med.,

v imenu kolektiva Oddelka za reproduktivno medicino in ginekološko endokrinologijo

Od pon. do pet.

ivf.mb@ukc-mb.si