Oddelek za REPRODUKTIVNO MEDICINO IN GINEKOLOŠKO ENDOKRINOLOGIJO

OBVESTILA

V skladu z vladnimi ukrepi, priporočili NIJZ in ukrepi UKC Maribor veljavnimi v času pandemije
koronavirusa (SARS-CoV-2) izvajamo vse programe v zmanjšanem obsegu.

Prve in kontrolne preglede ter spermiograme opravljamo, kot so naročeni. V kolikor bo prišlo do
sprememb že dodeljenih terminov, bomo naročene paciente kontaktirali po telefonu, mailu ali SMS.

Programe OBMP (intrauterine inseminacije, stimulacije in punkcije foliklov ter prenose odmrznjenih zarodkov) izvajamo, vendar je možno, da bomo določeno število parov morali v določenem mesecu zavrniti in jih prerazporediti v naslednji mesec (glede na obremenjenost). Odločitev glede razporejanja je v pristojnosti predstojnika oddelka in njegove namestnice.

V skladu z ukrepi UKC Maribor in glede na klinično prakso v EU je smiselno, da testiramo vse pacientke pred punkcijo foliklov v splošni anesteziji na prisotnost SARS-CoV-2. V primeru pozitivnega testa punkcija odpade.

Operativni programi: operativnih posegov v narkozi (laparoskopije, histeroskopije, THL, biopsije testisov) trenutno ne izvajamo. Ambulantne histeroskopije izvajamo v zmanjšanem obsegu.

Na preglede/storitve lahko pridete le, če ste popolnoma zdravi. Prav tako je pomembno, da v zadnjih 14 dnevih pred terminom pri nas niste imeli vi ali člani vašega skupnega gospodinjstva znakov respiratorne okužbe (npr. kašelj, bolečine v žrelu, kihanje, izcedek iz nosu, oteženo dihanje...) ali stikov z obolelo osebo. V kolikor se ne boste držali navodil, bomo pregled/storitev zavrnili in vas prenaročili.

Maribor, 12. 1. 2021

Od pon. do pet.