3. Kakšne preiskave so potrebne pred operacijo?

Kakšne preiskave so potrebne pred operacijo?

Kot pri vseh operacijah v splošni anesteziji bo pacient predoperativno obravnavan s širšim kliničnim in laboratorijskim pregledom, razen osnovnega laboratorija, glede na starost ali pridruženih obolenj bo izbrani zdravnik opravil dodatne preiskave v smislu ugotovitve funkcije ledvic, jeter pljuč in srca. Za paciente starejše od 45 let ali pri tistih, ki so mlajši in imajo srčno obolenje, je indiciran EKG. Ugotovitev koagulacijskega statusa. Pri pacientih, ki imajo spremembe glasu ali so že imeli poseg v predelu vratu je potrebno ugotoviti kakšna je funkcija glasilk pred operacijo ter nato primerjati funkcijo glasilk po operaciji. To je potrebno zaradi ocene eventuelne poškodbe povratnega laringealnega živca.