Natisni | A+ Aa BARVNA SHEMA

Raziskovalna, publicistična in pedagoška dejavnost

Raziskovalna dejavnost

Center sodeluje  v raziskovalnih  projektih Univerzitetnega kliničnega centra. Natančnejši podatki ter bibliografija zdravnikov je razvidna na spletnih straneh:

Zdravniki smo vključeni v slovensko strokovno združenje Sekcije za transfuzijsko medicino pri SZD.

Zaposleni v zdravstveni negi so v Sekciji medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov v anasteziologiji, intenzivni terapiji in transfuziologiji in laboratorijsko osebje v Združenju laboratorijskih tehnikov in Slovenskem združenju za klinično kemijo.

Pedagoški procesi

V okviru svoje pedagoške dejavnosti oddelek sodeluje v programih:

• Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru
  • Podiplomskih programih Fakultete za zdravstvene vede
  • Medicinske fakultete v Mariboru in Ljubljani

Sodelovanje z drugimi inštitucijami

Center za transfuzijsko medicino sodeluje na področju transfuzijske medicine z drugimi podobnimi strokovnimi institucijami v Sloveniji in izven nje, predvsem z institucijami v Hrvaški, Bosni in Hercegovini,  kakor tudi z nekaterimi transfuzijskimi ustanovami v državah evropske unije.

Strokovna srečanja

Zdravniki, kakor tudi zaposleni v zdravstveni negi in laboratorijski dejavnosti, redno sodelujejo na domačih in mednarodnih strokovnih srečanjih kot aktivni udeleženci.

Telefonska centrala 02/321 1000 Urgentni center 02/321 1534 Internistična nujna pomoč 02/321 2243

Text

Predstojnica centra:

Lidija Lokar, dr. med.

Text

Strokovni vodja zdravstvene nege centra:

Janja Jemenšek, dipl. m. s.

Tel.: 02 / 321-29-71