Natisni | A+ Aa BARVNA SHEMA
S strokovnostjo in prijaznostjo do zdravja.

Oddelek za anesteziologijo, intenzivno terapijo in terapijo bolečin

V mariborski bolnišnici je bila samostojna anestezijska služba organizirana leta 1965. Že pred tem je od leta 1963 deloval center za oživljanje.

Njegov prvi predstojnik je bil Stojan Jeretin, dr. med., ki je bil tudi s pomočjo Elektrostrojnega kluba Maribor snovalec prvih, doma izdelanih anestezijskih aparatov in respiratorjev.

Oddelek si prizadeva, v skladu z materialnimi in kadrovskimi zmožnostmi, ohranjati strokovni napredek in zagotavlja anesteziološke storitve vsem oddelkom in klinikam operativnih strok, ter interventnim in diagnostičnim nekirurškim dejavnostim, pri katerih je potrebno zagotoviti varnost in ugodje bolniku in sprejemljivejše pogoje za izvajalca/e postopkov. Nabor metod zajema vse anesteziološke tehnike ( splošna in regionalna/periferna anestezija, kombinacije obeh metod ) z vsemi postopki nadzora vitalnih znakov. V ambulanti za terapijo bolečin obravnavamo bolnike z kronično bolečino.

V enoti za intenzivno terapijo zdravimo na 19 posteljah najtežje kirurške bolnike z zapleti po operacijah in po poškodbah, ki neposredno ogrožajo življenje. Prav tako sprejemamo bolnike, ki potrebujejo krajši intenzivni nadzor in podporo po zahtevnejših operacijah. Oddelek deluje tudi v okviru dejavnosti darovanja organov in tkiv v sodelovanju s Slovenijatransplantom.

Telefonska centrala - informacije 02/321 1000 Nujna medicinska pomoč 112

Predstojnik oddelka:

Jože Kučič, dr. med.

Tel: 02 / 321-12-28

Text

Strokovna vodja zdravstvene nege oddelka:

Karmen Pislak Borovšak, dipl. m. s.

Tel: 02 / 321-15-74

Tajnica oddelka