Natisni | A+ Aa BARVNA SHEMA

Raziskovalna, publicistična in pedagoška dejavnost

Vključeni so v različne domače in mednarodne raziskovalne projekte na področju dermatovenerologije. Največji delež raziskovalne dejavnosti predstavljajo psoriaza, dedno pogojene dermatološke bolezni in spolno prenosljive bolezni.

Publicistična dejavnost zajema večje število objav v domačih in mednarodnih strokovnih, znanstvenih ter poljudnih revijah. Sodelovali so pri pripravi prve in druge izdaje učbenika Kožne in spolne bolezni, ki predstavlja osnovno študijsko gradivo na področju dermatovenerologije za študente medicine.

Vsako leto v začetku novembra organizirajo mednarodno strokovno srečanje Dermatološki dnevi v Mariboru, ki je namenjeno dermatologom in zdravnikom drugih specialnosti.

Izvajajo celovito pedagoško dejavnost na področju dermatovenerologije v sodelovanju z Zdravniško zbornico Slovenije, Medicinsko fakulteto Univeze v Mariboru, Fakulteto za zdravstvene vede Univerze v Mariboru in Srednjo zdravstveno in kozmetično šolo Maribor.

Telefonska centrala 02/321 1000 Urgentni center 02/321 1534 Internistična nujna pomoč 02/321 2243

Predstojnik oddelka:

mag. Pij Bogomir Marko, dr. med.

Tel: 02 / 321-27-26

Text

Strokovna vodja zdravstvene nege oddelka:

Liljana Kralj, mag.zdrav.nege.

Tel: 02 / 321-26-54

Tajništvo oddelka:

Klavdija Fras, posl. sek.

Tel: 02 / 321-27-05