Focus in CD

Focus IN CD

Projekt Focus in CD je sofinanciran s strani programa Interreg Central Europe, trajal bo 36 mesecev, sodeluje pa 12 partnerjev iz petih držav Centralne Evrope. Zdravo in aktivno staranje sta dva izmed temeljnih izzivov Evropske unije, sploh v današnjem času, ko se prebivalstvo stara, življenjska doba pa daljša. Da bi dosegli te cilje in zagotovili trajnostno zdravsteveno oskrbo v Centralni Evropi, je izredno pomembna zgodnja preventiva kroničnih bolezni, ki imajo močan vpliv na blaginjo prebivalstva. Pomanjkanje razvoja in promocije kvalitetnih inovativnih zdravstvenih stroritev, modelov obravnave bolnikov in izobraževanj imajo močan negativni učinek.

Da bi se soočili s tem izzivom, bo projekt Focus in CD razvil, implementiral in testiral inovativni model obravnave bolnika s celiakijo, vzpostavil sistem e-izobraževanj za zdravstveno osebje in pilotno testiral inovativne storitve.

Partnerji:

Projektni partnerji so: Mestna občina Maribor (vodilni partner), Univerzitetni klinični center Maribor, Slovenija, E-zavod – zavod za projektno svetovanje, raziskovanje in razvoj celovitih rešitev, Slovenija, Klinikum der Ludwig-Maximilians-Universität München, Nemćija, Heim Pal Hospital Budapest, Madžarska, Universita degli Studi di Trieste, Italija, Instituto Burlo Garafolo Trieste, Italija, Klinički bolnčki centar Rijeka, Hrvaška, Udruga oboljelih od celijakije Primorsko – goranske županije Rijeka, Hrvaška, Društvo za celiakijo iz Budimpešte, Madžarska in Kinder Stiftung München, Nemčija, ter Primorsko – Goranska županija, Hrvaška.

Druge informacije

Naziv projekta: Innovative patient centered health care services - advantages of establishing a close CE network in celiac disease patient health care
Vrsta projekta: Neinvesticijski
Faza projekta: V izvajanju